Žolinė

„Žolinės yra Žemės Dievo šventė, kuomet žmogus pamato,

kaip jo darbas atneša rezultatų, jo sodas subrandina vaisių,

miškai atveria savo gėrybių kraites ir atsiranda gamtos,

žemės ir žmonių santarvė“

Tėvas Stanislovas

Pasipuošusi kvepiančiais žolynais, margaspalvėmis gėlėmis, dosniu sodų, laukų, miškų derliumi pas mus atkeliauja Žolinių šventė, tam, kad susiburtumėm draugėn, aplankytumėm artimuosius, pasidžiaugtumėme nuoširdžiu bendravimu su seniai matytais draugais, giminaičiais,  padėkotume vieni kitiems už pagalbą, paramą, už prasmingus darbus…

Žemaitkiemiečiai šiemet  Žolinės šventę šventė stacionarioje, ką tik įrengtoje scenoje. Planavome įrengti tik scenos pagrindą. NMA prie žemės ūkio ministerijos skyrė lėšas projektui „Stacionari scena viešiesiems renginiams “ įrengti . Atsirado ir rėmėjų. Dar  pagal NVO ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonės  „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ gavome lėšas stogo dengimo  darbams. Taigi įrengėme lauko stacionarinę sceną.

Šiais metais Žolinių šventę šventėme dvi dienas. Dvi dienas Žemaitkiemyje skambėjo populiarios klasikinės, liaudies muzikos atlikėjų dainos. Šeštadienio vakarą lausėmės romansų kariuos atliko Balninkų moterų ansambliu ,,Širdies melodija“. Nuotaikingais  kūriniais džiugino UKC Valų kolektyvas ,,Talalinė“ ir Valų armonikieriai. Klausėmės Akvilės Raupelytės dainų, šokom ir dainavom kartu su grupės. ,, Belkanto“ atlikėjais. Visus pralinksmino besikuriančio Žemaitkiemio lėlių teatro ,,Raganos Rumpumpėlės lėlės“ lėlių Makaulių pasirodymas.

Sekmadienį, po šv. Mišių, šioje erdvėje veikė šakočio kepimo, duonos kepimo ant ugnies, verpimo ir juostų pynimo edukacijos, veikė vaikų žaidimų erdvė.

Klausėmės jaunųjų operos solistų ,,Men trio“ ir įvairių muzikinių konkursų laureatės Rusnės Varanavičiūtės dainų. Renginius vedė UKC Žemaitkiemio skyriaus  meno vadovė Alė Ališauskienė.

Žolinės šventėje nuolat dalyvauja žolininkė Giedrė Radzevičiūtė. Šį kartą ji mums sukūrė ypatingą žolynų arbatą ,,Žemaitkiemio pievų karoliai“ kurios buvo galima įsigyti. Tai arbata iš Žemaitkiemio krašto laukų žolelių.

Už tokią šventišką ir turiningą programą būkime dėkingi šios šventės organizatoriams, jų pagalbininkams, atlikėjams, renginio vedėjai. Nuoširdžiai dėkojame visiems rėmėjams. Ačiū.

Prieš šventę pavyko sutvarkyti aplinką šalia kryžiaus miestelio centre. Dėkojame savivaldybei už įvertintą paraišką ir skirtą paramą projektui „Su atnaujintu kryžiumi atgijęs miestelio centras“ ir skirtą paramą. Projekto lėšų ir Žemaitkiemiečių darbo dėka atsinaujino, prašviesėjo miestelio centras.

Dėkojame už įvertintą kūrybinį projektą  ir gautas lėšas , už UKC Žemaitkiemio skyriaus vadovės ir Žemaitkiemio moterų įdėtą darbą kuriant lėlių teatrą. Pirmas pasirodymas buvo Žolinės šventėje.

Ačiū Jums. Ačiū už tai kad buvote, esate ir nuoširdžiai tikimės kad būsite kartu. Dirbkime, kurkime, keliaukime, švęskime ir svajokime …. Darykime dar daug beprotiškai smagių dalykų drauge dėl savęs, dėl šalia esančiojo.

Parašykite komentarą