Žolinė

Rugpjūčio 15 d. vyko kasmetinė Žolinių šventė. Į šventę susirinko apylinkių gyventojai, svečiai. Į šventę buvo pakviesti ir visų laidų buvusios mokyklos buvę mokiniai, mokytojai.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Žemaitkiemio Šv. Kazimiero bažnyčioje.

Po šv. Mišių visi rinkosi buvusios Žemaitkiemio mokyklos aikštėje. Galima buvo aplankyti Vlado Šlaito bibliotekos parengtą parodą, skirtą Vlado Šlaito šimtmečiui paminėti, aplankyti Vlado Šlaito namą- muziejų.

Susitiko mokslo draugai, mokytojai. Buvę mokiniai su suolo draugu fotografavosi mokykliniame suole. Buvo prisiminti senoviniai žemaitkiemiečių amatai: skiautinių siuvimas, verpimas, vėlimas, sūrių gamyba, šakočių kepimas. Vaišinomės bulviniais blynais, žuviene, žirnių koše, arbata. Skambėjo liaudiška muzika, dainos.Vaikams buvo atskira žaidimų erdvė. Visus įdomiais žaidimais sudomins projekto “Prisijungusi Lietuva”organizatoriai.

Vakare gausiai rinkosi žemaitkiemiečiai ir svečiai paklausyti grupės ,,LIETUVAIČIAI“ koncerto, kurio metu buvo apdovanojami žvejų ir futbolo varžybų, skirtų Vlado Šlaito taurei laimėti, nugalėtojai.

Vakaro programą užbaigė fejerverkai.

Parašykite komentarą