Į Molėtus

Judėk , sveikai maitinkis, domėkis

Tai projektas kurio tikslai:

Skatinti žmones mokytis naujų dalykų. Mokymasis padeda išlaikyti aktyvias smegenis ir sumažina Alzheimerio ligos išsivystymo riziką. Nebūtina mokytis užsienio kalbų ar įgyti dar vieną aukštąjį išsilavinimą. Svarbiausia – pats mokymosi procesas. Galite skaityti profesinę literatūrą, eiti į maisto gaminimo užsiėmimus, mokytis siūti, dainuoti ar pan. Pagrindinė taisyklė – siekti to, kas nauja.            

Skatinti ryšių su artimais žmonėmis palaikymą. Ryšys su artimais žmonėmis gali padėti susidoroti su stresu. Todėl norime pakeliauti, nes kelionės labiausiai suartina ir skatina bendrai veiklai. Skatinti fizinį aktyvumą. Reguliarus fizinis krūvis gali padidinti žmogaus savivertę ir padėti susikaupti, geriau miegoti bei geriau jaustis. Senjorams labai palankus vaikščiojimas su lazdomis.

Dar vienas tikslas propaguoti sveiką natūralų maistą. Edukacijų metu pasakojama apie natūralaus, fermentuoto maisto naudą žmogaus sveikatai ir populiariausius aukštaitiškus patiekalus, jų išskirtinumą. 

Projektas inovatyvus, nes jungiama jau turima patirtis apie judėjimo naudą praplečiant akiratį, kaip visa tai sujungti su sveika mityba bei puikia emocine savijauta. Tęstinumas bus užmegzta draugystė ir bendradarbiavimas dalyvaujant kituose renginiuose.

Taigi aplankėme savo krašto kaimynus – Molėtus.

Judėjome. Pasimokėme Šiaurietiško ėjimo paslapčių. Žinias pritaikėme vaikštant po miestelį. Molėtuose tam idealiai pritaikyti pėsčiųjų takai aplink Pastovį ir Pastovėlį su savo muzikinėmis ir sporto stotelėmis, laiptais, tiltais ir tilteliais, įkalnėm ir nuokalnėm – geriau nesugalvosi !

Sveikai maitinomės. Kuliūnų etnografinėje sodyboje vaišinomės sveikais aukštaičių patiekalais. Mokėmės kepti ypatingai skanius žagarėlius su varške. Gėrėme nepakartojamo skonio miežių kavą. Norisi pakartoti…

Domėjomės. Aplankėme Molėtų astonomijos observatoriją, Etnokosmologijos muziejų. Stebėjome saulę, išklausėme darbuotojų pasakojimą apie pagrindines observatorijas, jose atliekamus mokslinius darbus. Daug naujo ir įdomaus sužinojome ekskursijoje į Etnokosmologijos muziejų.

Parašykite komentarą